בעבר כאשר זוגות עמדו להתחתן וערכו חינה, זה היה בדרך כלל בבית אחד ההורים, עם אוכל של האימהות, ריקודים אתניים ומוזיקה שנוגנה על ידי אחד מבני המשפחה או מטייפ שיב לו בבית. מאז עברו הרבה מים בעולם האירועים בכלל ובפרט בעולם החינות, ובמסגרת הענף של תקליטנים לאירועים אנחנו מוצאים נישה ייחודית של תקליטנים לחינה.

בטרם נסביר על הנישה הזאת חשוב להדגיש, לא כל תקליטן לחתונה עושה גם חינה ומצד שני לא כל תקליטן לחינה הוא ייחודי לנישה זו. ישנם תקליטנים שהולכים רק על נישה זו ובהמשך נבין למה, בעוד שיש לא מעט זוגות צעירים שסוגרים עם התקליטן לחתונה שלהם שהוא גם יעשה את החינה.

מה זה תקליטן לחינה? 

מאחר וחינה היא אירוע בעל מאפיינים עדתיים מסוימים (מארצות צפון אפריקה ובמיוחד מרוקו), אזי שגם המוזיקה שאמורה להתנגן בו צריכה לבוא ממקום זה. לא כל התקליטנים מודעים ומכירים את המוזיקה המרוקאית המסורתית ולכן הם בוחרים לא לעשות חינה. לעומת זאת ישנם תקליטנים שמתמחים רק בסגנון מוזיקלי זה ועובדים רק על אירועי חינה ואירועים בעלי מאפיינים עדתיים אחרים (למשל מימונה). 

יהיו שיאמרו בוודאי, מה הבעיה שהתקליטן ייקח דיסקים וישמיע אותם. אך לא מדובר רק בלהשמיע את המוזיקה אלא גם ביכולת לדבר עם האורחים את שפת האירוע, להכיר את הברכות ולהיות מסוגלים להשתלב בו על פי כל הכללים.

כיום זוגות צעירים מעדיפים לפנות אל תקליטנים "רגילים", מאחר והמוזיקה שהם משמיעים בחינה איננה בהכרח מוזיקה מרוקאית קלאסי, אלא יותר מוזיקה שמדברת לצעירים. לכן אם אתם בוחרים לעשות חינה, אתם לא חייבים לבחור תקליטן שמתמחה במוזיקה מהעדה אלא יכולים לבחור גם תקליטנים אחרים שעושים אירועי חינה. אתם מוזמנים גם להשאיר את הפרטים שלכם ואנחנו נעזור לכם למצוא אותם.

החשיבות של תקליטן בחינה

בכל אירוע יש לתקליטן משמעות וחשיבות , כאשר אנחנו מדברים על חינה מדובר יותר על משמעות טקסית. אם בחתונה תפקידו להרקיד את הקהל, ואם תקליטן לבר מצווה תפקידו לגרום לילדים לשמוח, אזי שבחינה עליו לדעת מצד אחד להשתלב בטקס, לשים את השירים הנכונים מבחינה טקסית, להנחות נכון את הטקס , להסביר לאורחים שלא מכירים את הטקס אודותיו, ומצד שני עליו לרומם את האירוע, למרות שהוא משמש כמין חזרה לחתונה עדיין הוא משמש אירוע לכל דבר. לכן עליו גם לשלב באירוע את כל הציוד, כמו היה זה אירוע חתונה, כולל אפקטים , תאורה, ואפילו מסך במידה וסיכמתם איתו על כך. 

עלויות הזמנת תקליטן לחינה

מבחינת העלויות הדבר תלוי , אם הזמנתם תקליטן לחתונה, וסביר להניח שעשיתם את זה,  אזי שייתכן ותוכלו לקבל מחיר מוזל על שני האירועים. במקרה ומדובר בתקליטן ייחודי לחינה, הרי שהסכום ינוע בין 2000-3000 שקל. זה תלוי במשך זמן האירוע, מן הסתם.

נקודה אחרונה שחשוב לזכור בהזמנת תקליטן לחינה היא, אם אתם מחליטים ללכת על תקליטן שאיננו מתמחה רק בחינה, תוודאו איתו שיש לו את המוזיקה של העדה שלכם, במידה ואין תדאגו לספק לו. תקליטן מנוסה ידע גם להבדיל בין סגנונות מוזיקה שונים, אך לא הייתם רוצים לגלות שהתקליטן שלכם לא יודע להבדיל בין המוזיקה של העדה לבין המוזיקה של העדה השכנה.

עומדים לערוך טקס חינה? תשאירו את הפרטים שלכם ואנחנו נדאג שתקבלו הצעות מחיר מתקליטנים מובילים בתחום. בנוסף תוכלו להיעזר אצלנו במאמרים ומחירונים בתחום.